Reflexní masáž plošek nohou

reflexni masaz plosek nohouPodle teorie reflexní masáže má každý orgán lidského těla na plosce chodidla svůj reflexní bod.

Reflexní plošky na chodidle jsou energeticky i nervově propojeny s orgány. Při správné tlakové stimulaci jednotlivých reflexních zón lze odhalit zdravotní problémy, ale také snížit bolesti či celkově uvolnit organizmus. Zóny, které jsou na tlakové podráždění citlivější, signalizují nemoc nebo energetické oslabení.

Tlaková masáž podporuje proudění energie a přispívá k obnově vnitřní harmonie. Reflexologicky podporuje odplavení škodlivých látek a přísun obranných látek tím, že se v dané oblasti zvyšuje prokrvení.

Pokud některý orgán nefunguje tak, jak by měl, ucítíte při stlačení odpovídajícího reflexního bodu nepříjemný tlak, nebo dokonce bolest. Postižené místo je nutné rozmasírovat, bolest se bude postupně zmenšovat, časem úplně zmizí. Bolest reflexního místa nezpůsobuje vždy onemocnění příslušného orgánu, ale třeba špatné pohybové zvyklosti či nevhodně zvolená obuv.

Zlepšení zdravotního stavu není zázračné, nýbrž postupné, takže mějte trpělivost! I po odeznění problému se doporučuje navštěvovat terapii v jednoměsíčních intervalech k udržení stávajícího zdravotního stavu.

Reflexní terapie má vynikající výsledky v léčbě těchto příznaků: stavy po úrazech, zažívací potíže, únavový syndrom, bolesti zad, migrény, poruchy spánku, kloubní potíže, alergie. 

Kdy se nedoporučuje provádět reflexní masáž chodidel:

Úrazy nohou, kožní onemocnění nohou, zvýšená teplota, nádorová a jiná akutní onemocnění nohou, sklerotické cévy, dna, vyšší stupeň cukrovky, vysoká teplota, křeče, osteoporóza, těhotenství.

© 2013-2024 Masážní studio PERLA | realizace MontyNet.cz